Senior a pes 2015

Seniori nezabudli sme na vás ani tento rok. Na cvičisku CCES sme opäť usporiadali psičkársky pretek v ovládateľnosti psov a zručnosti ich majiteľov.

Súťaž odštartovala v nedeľu 17.5. 2015 o deviatej  ráno. Psovodov nastúpilo 8, väčšinou všetko Ružinovčania, ktorí chodievali v minulosti ku nám cvičiť. Pretek preveril šikovnosť a poslušnosť psov, ale aj zručnosť ich majiteľov – seniorov. Každoročne sa havkáči stretávajú s cvikmi v poslušnosti a v obratnosti, čo by malo byť zvládnuteľné pre každého ovládateľného psa. Všetky výkony samozrejme boli rozdielne. Všetko záležalo aj od daného plemena. Psovodi tiež museli zabojovať vo vedomostnom teste, zručnosti v prišívaní gombíkov a recitovaním básne Turčin Poničan. Najme recitácia vyvolala úsmevy v tvárach divákov a aplauz pri slušných výkonoch. Treba podotknúť, že počas recitácie bol pes v dlhodobom odložení a psovod bol k nemu otočený chrbtom. Nervozita teda počas recitovania bola veľká. Myslím si, že napriek tomu to dopadlo veľmi dobre.

Po zvládnutí súťažných úloh prišlo vhod klasické občerstvenie, ako párky, grilované dobrôtky, zeleninové šaláty, koláče starej matere, káva či čaj. Súťažiaci aj usporiadatelia priniesli na „koštovku“ domáce výroky čo padlo vhod mnohým jazýčkom.

Po pomerne dlhej prestávke ktorá sa niesla v debate, no samozrejme o psoch, prišlo vyhodnotenie.

Na prvom mieste sa umiestnil Milan Révay so psom nemecký ovčiak Dino, druhé miesto patrilo Lei Mandíkovej  so sučkou veľký bradáč Sara  a tretie miesto si vybojovala  Mária  Kostková so psom belgický ovčiak  Django. Najviac sa na tohoročnej súťaži potrápila Vlasta Todorovová, ktorá prišla pár dní pred pretekom o psíka Dina a súťažila s novým belgickým ovčiakom Cami, ktorého vlastnila v tom čase len dva týždne. Prajeme Vlastičke s Camim veľa úspechov do budúcnosti .

Poďakovanie za dobre usporiadanú súťaž patrí členom klubu CCES, ktorí venovali do súťaže voľný čas a dm-drogeriemarkt, s.r.o.,  ktorá venovala súťažiacim ceny.

Veríme, že sa o rok uvidíme opäť, a prajeme všetkým veľa zdravia a životného optimizmu.

                                                                                                                v.r.v. Ján Pöthe  CCES

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.