MDD na cvičisku CCES

Poslanci MÚ Ružinov v spolupráci s CCES usporiadali 30.5.2015 v areáli cvičiska súťaže pre deti pri príležitosti  Medzinárodného dňa detí.

V sobotu o 9.30 sme sa stretli na cvičisku a začalo vyzdobovanie areálu, chystanie súťažných disciplín, stavanie stánku s občerstvením, stánok s cukrovou vatou a psovodi si chystali ukážkový program pre deti. Bol príjemný deň, počasie nám prialo a vládla dobrá nálada. Počas celého podujatia nám do pohody vyhrávali pesničky s detským motívom. Areál sa začal plniť deťmi a rodičmi nielen z Ružinova. Dokonca sa prišli pozrieť aj mimo bratislavské deti. Zhruba o jedenástej hodine, keď sa areál zaplnil prišla na rad ukážka práce psovodov a na záver ukážky si deti mohli vyskúšať prácu figuranta pri vyhľadávaní nezvestnej osoby. Ďalší program bol venovaný výlučne deťom. Rozbehli sa rôzne súťažné disciplíny, kde si deti mohli vyskúšať svoju zručnosť. Nik sa nemusel obávať že by sa mu neušla dáka cena, pre všetkých bolo dosť. Bufet fungoval bez problémov a deti behali vlastne medzi bufetom a cukrovou vatou. Nás osobne potešil veľký záujem o psov, keď deti vyhľadávali psovodov a vypytovali sa na všeličo z oblasti kynológie. Myslím že kynológia nevymrie a budeme mať v budúcnosti v Ružinove ďalšie kynologické talenty, ako sme sa presvedčili minulý rok na ZŠ Borodáčova, kde sme organizovali detský krúžok malého kynológa.

 

Záverom by som chcel poďakovať poslancom, ktorí pre všetky súťažiace deti pripravili pekné darčeky, občerstvenie a psovodom CCES za ochotu zúčastniť sa na tomto podujatí.

Za pekne prežitý deň ďakujeme samozrejme aj všetkým deťom, ktoré si prišli zasúťažiť a zároveň aj tým, ktorí ich prišli povzbudiť.

Teším sa, že o rok sa opäť stretneme na podobnom podujatí pri príležitosti MDD.

Za  CCES  Pöthe

 

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.