Kynologický pretek pri príležitosti MDD 2014

Kynologický pretek pri príležitosti MDD 1.6.2014

Na cvičisku CCES sme aj tento rok usporiadali kynologický pretek pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.
V nedeľu ráno sa nám súťaženia chtivé deti zbiehali už od 9.00, aby prebehla ich registrácia . Pre nižšiu účasť deti súťažili v jednej kategórii, pričom cviky boli rozdelené pre deti do 10 rokov a deti do 15 rokov. Čo sa týka psíkov, mohli ste tu vidieť rôzne plemená ako napríklad Hanoverskú farbiarku, retrievera, jazvečíka, yorkshira, pinča, Irského teriéra a rôznych krížencov. Bolo sa naozaj na čo pozerať, no hlavne na deti, ktoré sa snažili ovládať svojich štvornohých zverencov, čo predovšetkým u tých mladších nie vždy vyšlo podľa ich predstáv.

No, ale poďme k samotnému preteku.
Súťažiaci najskôr museli ukázať, že ich psík vie chodiť vedľa nohy, pozná povely sadni, ľahni, vstaň a dokáže zostať na mieste, pokiaľ jeho psovod hádže loptičkami na cieľ.

Deti spolu so psom na vôdzke v jednej ruke a lyžicou s tenisovou loptičkou v ruke druhej išli slalomom pomedzi kužele. Pri tomto cviku loptička spadla väčšinou menším deťom. Zároveň nám ukázali, že ich „havkáči“ vedia preskočiť prekážku, vedia prejsť cez preklápaciu hojdačku i cez tunel. Chlpáči bravúrne zvládli aj ťažšie cviky, medzi ktoré patrí aj raport v tréningovej podobe. Na záver svojho vystúpenia sa každé dieťa pozdravilo prostredníctvom svojho psíka hlasným štekaním.

Zatiaľ čo nás organizátorov čakalo rátanie bodov, deťom sme pripravili ukážky výcviku záchranárskych psov a vystúpenie skupiny historického šermu AGRYL. Súčasne bol pre deti k dispozícii historický autobus, ktorým sa mohli deti zviezť na okružnej jazde po Ružinove. Popri tom všetkom sa po cvičisku začala šíriť vôňa dovareného kotlíkového guláša, ktorý navaril pán Marko Marušinec, jeden zo sponzorov tohto podujatia.

Po dobrom obede prišlo na rad vyhodnotenie. Vyhodnotené a peknými cenami obdarené boli samozrejme všetky deti, ale len jedno mohlo vyhrať. Víťazom preteku sa stala desaťročná Emka Tomková so sučkou Polly (miešanec). Pri rovnakom súčte bodov sa nakoniec na prvých troch miestach tlačilo až päť detí.

Záverom by som chcel poďakovať našim sponzorom, ktorí pre všetky súťažiace deti pripravili pekné darčeky a to firmám Pharmacopola, Maracana pub, dm drogerie markt, s.r.o., JMR s.r.o., Pernštejn a CCES

Za pekne prežitý deň ďakujem organizátorom a všetkým deťom, ktoré prišli so svojimi štvornohými kamarátmi súťažiť, a zároveň aj tým, ktorí ich prišli povzbudiť.

Teším sa, že o rok sa opäť stretneme na kynologickom preteku pri príležitosti MDD.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.