Záchranárska mládež pri Váhu

Každoročne sa stretávame s mladými začínajúcimi záchranármi v areáli lodenice v Šintave. Tento rok tomu nebolo inak.
Výcvikový tábor začal 31.7. a končil 7.8. Počasie nám tento rok prialo. Striedali sa teplé dni s chladnými a občas nám aj spŕchlo. Rána začínali kynologickou rozcvičkou alebo nácvikom stôp. Obedňajšie hodiny sme využili na ovlaženie psov a seba v miestnom bagrovisku. V tomto čase sme sa venovali aj teórii ktorú na cvičisku v Bratislave trošku zanedbávame, pre nedostatok času.
Počas celého týždňa sme navštevovali kaštieľ v Seredi, kde sme zoznamovali mladých psíkov s tmavým prostredím a pivničnými priestormi. Nácvik označovania osôb bol samozrejmosťou. Pokosenú záhradu sme využili na pachové práce. Ušetrilo nám to čas, psovodi sa mohli vystriedať. Deti do 15 rokov čakala súťaž, kde podľa mapy hľadali „obrovského žraloka“ ktorý sa vyplavil na pevninu a bolo potrebné ho nájsť 🙂 . Túto súťaž a ceny ako každoročne zabezpečila Janka Vašková.
Tento rok sa stretli na sústredení mladí havkáči a väčšinou aj mladí kynológovia. Z toho dôvodu sme venovali výcviku poslušnosti a obratnosti väčšiu pozornosť. Koncom týždňa sme si skúsenosti ohodnotili mini pretekom. Nechceli sme štandardne mládež hodnotiť a robiť im stres z bodovania, dozvedeli sa len mená troch najúspešnejších. Ceny samozrejme dostal každý psovod aj s certifikátom. Počas týždňa sa o psovodov starala Martinka ktorú som nenápadne kontroloval. Myslím si, že to zvládla výborne. Bude asi po mame 🙂  Prevzala si certifikát inštruktora, čo ju silno dojalo.
Každému, kto sa zúčastnil letného výcvikového tábora patrí vďaka. Poďakovanie patrí pomocníkom, organizátorom a sponzorovi Pharmacopola. Verím že toto podujatie „naštartuje“ začínajúcich kynológov pre prácu v záchranárskej kynológii. Videl som že vznikli medzi dievčatami aj kamarátske vzťahy ktoré sú potrebné do budúcna utužovať a s výcvikom si pomáhať.

Tak snáď o rok v Lodenici!

  za CCES   Ján Pöthe

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.