Letný výcvikový tábor na Šintave

V dňoch 23. až 29. júla sa v malebnom prostredí Šintavy konalo každoročné výcvikové sústredenie kynológov Canis Centra Eddy Slovakia.

Deň začínal ako každý rok rozcvičkou a pokračoval celodennými aktivitami. Účastníci mali možnosť zdokonaliť sa v poslušnosti a obratnosti, naučiť sa základy pachových prác, či otestovať schopnosti v špeciálkach. K dispozícii boli aj miestny zámok a jeho záhrady, čiže nebola núdza o priestory na stopovanie a vyhľadávanie v ruinách.

Pobyt ukončil pretek, ktorý otestoval nie len psa, ale aj psovoda. Účastníci sa museli popasovať so streľbou na terč, s orientáciou v teréne, hádzaním na presnosť. Psici sa samozrejme hodnotili v poslušnosti, obratnosti, popasovali sa so stopou a plošným vyhľadávaním. Nechýbal ani aport z vody, či dlhodobé odloženie pri niektorých disciplínach určených pre psovoda. Všetko samozrejme bodované a na čas. Celodenný pretek bol ukončený večernou opekačkou 🙂

Ďakujeme všetkým účastníkom za nasadenie, organizátorom a pomocníkom za bezchybný priebeh. Pevne veríme, že sa každému pobyt páčil a že sa opäť o rok uvidíme na LVT 2013!

Pôvodnú správu nájdete tu.

Fotogaléria z vyhodnotenia BVKZ.

Fotogaléria z tréningov.

1 komentár k “Letný výcvikový tábor na Šintave”

  1. Spätné upozornenie: Vitajte — CCES Dog Team

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.