Senior a Pes 2013 – Vyhodnotenie a fotogaléria

Senior a pes, to je názov preteku, ktorý sa u nás už raz konal, a to na jeseň minulého roku. Tento rok sme sa rozhodli pre mesiac máj, keďže je to celkom priaznivé počasie pre starších ľudí. No čo čert nechcel, dátum padol rovno na prvého zmrznutého Pankráca a s ním prišlo aj prvé ochladenie. To však na veci nič nemenilo a pretek sa konal v celkom peknom počte. Do súťaže sa prihlásilo 10 ľudí, no a 9 odvážlivci sa zúčastnili.

 

Pretek organizovala najmladšia členka klubu CCES a pripravila pre štartujúcich zaujímavé disciplíny. Privolanie, chôdza pri nohe, polohy sadni, ľahni, vstaň či prekážky nechýbajú na žiadnom preteku a mal by ich ovládať každý psík, ktorý absolvoval nejaký výcvik. Tieto disciplíny naši seniori dobre poznajú a úspešne ich zvládli. Ťažšie to už bolo pri iných úlohách a to ,,zodpovedaj vedomostnú otázku z čias kedysi…“ kde boli otázky typu Kedy bola 2. Svetová vojna?, Čo znamená skratka tuzex? a iné. Ďalšou novou úlohou bola zručnosť psovoda, kde psovod ukázal ako sa má správne nasadiť retiazka psíkovi, či zmotanie stopovačky na čas 🙂

 
Medzi najťažšiu disciplínu patrila rozhodne prekážková dráha či taktiež zvaná časovka. Psovodi so psíkmi prekonávali prekážky a s chodúlikom prechádzali pomedzi kužele. No a nakoniec zábavná disciplína ,,nájdi si partnera a zatancuj na Senzi senzus“ 🙂 kde psík musel zostať v odložení.

 

Všetky úlohy seniori hravo zvládli a juniori by neboli o nič lepší. Ukázali, že vedia čo je sranda, že si vedia so všetkým hravo poradiť a že dôležité je zabaviť sa. Prvé tri miesta patria Mariánovi Polakovičovi s labradorským retrieverom Rita, Petrovi Pollákovi s krížencom nemeckého ovčiaka Bona a Vlaste Todorovovej s krížencom Dinom.

 

Ďakujeme sponzorom Arion, Pivovar Pernštejn, KKG Nemec, Klaes, Minerfin, Peugeot, CCES.

 

Pôvodnú správu nájdete tu.

 

1 komentár k “Senior a Pes 2013 – Vyhodnotenie a fotogaléria”

  1. Spätné upozornenie: Vitajte — CCES Dog Team

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.