Senior a pes 2012 – Vyhodnotenie

V minulosti sme organizovali pre našich spoluobčanov množstvo rôznych akcií či už na našom cvičisku v Ružinove, alebo v priestoroch štrkoveckého areálu Radosť. Keďže jeseň symbolizuje aj vyšší vek človeka, rozhodli sme sa tentokrát usporiadať niečo pre skôr narodených a tak uzrel svetlo sveta prvý ročník preteku Senior a pes.

Akcia vypukla 16.09. o 9:00 ráno, kedy sa na cvičisku za výdatnej asistencie už troška zubatého slniečka stretlo 11 psovodov a ich psíkov. Pretek preveril nie len psíkov, ale aj kondíciu ich majitelov – seniorov. Okrem klasických disciplín ako chôdza na vôdzke, privolanie psa a prekonávanie prekážok a bariér, nechýbali ani rôzne “crazy” disciplíny ako konzumovanie občerstvenia na lavičke, prekonávanie tunela a bariéry psovodom, pričom pes musel kľudne ležať v odložení.

Keďže súčasťou každého dobrého preteku je aj časovka, nemohla táto chýbať ani u nás. Seniori museli, za pomoci invalidného chodúlika a asistencie svojich psov, prekonať určenú vzdialenosť až k miestu občerstvenia a samozrejme aj späť. Časovku zvládla bravúrne väčšina pretekárov, dokonca sa našli aj psíci s talentom pre prácu asistenčného psa.

O dobrú náladu sa postaralo nie len vydarené počasie, ale aj známe melódie sedemdesiatych rokov. K zábave prispeli aj súťažiaci svojim originálnym oblečením, a tak sa nám na “pľaci” objavili vojnový veterán, rozhodca s paličkou, malý chlapec a dokonca aj Miuko z Uragánu.

Po skončení súťaže každý netrpezlivo očakával výsledky. Naši seniori si mohli čakanie spríjemniť v dobovom bufete, kde nechýbali klasiky ako chlieb s cibuľou, oškvarky, malinovka, koláče starej matere a šumienka. Nakoniec prišlo dlhoočakávané vyhodnotenie. Na prvom mieste sa umiestnil Patrik Guldan so sučkou Nemecký boxer Sany, druhé miesto patrilo Vlaste Todorovovej so psom Dino a tretie miesto si vybojoval Peter Pollak so sučkou Nemecký ovčiak Bona. Samozrejme sme nezabudli odmeniť aj najstarších účastníkov preteku. Boli to pán Milan Petrucha a Tomáš Furstenzeller ktorí aj keď sa neumiestnili na popredných miestach podali perfektný výkon. V ich veku by sme asi každý boli radi pri takej kondícii a optimizme. Vek zo slušnosti samozrejme neuvádzam.

Poďakovanie za dobre usporiadanú súťaž patrí CCES , f. Pharmacopola ktorí venovali do súťaže ceny. Verím že sa o rok uvidíme opäť a prajem všetkým veľa zdravia a životného optimizmu.

v.r.v. Ján Pöthe  CCES

1 komentár k “Senior a pes 2012 – Vyhodnotenie”

  1. Spätné upozornenie: Vitajte — CCES Dog Team

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.